Служба зайнятості Сумщини окреслює пріоритетні завдання на день прийдешній
Директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний провів селекторну нараду з директорами Сумського міського, Конотопського міськрайонного та філій обласного центру зайнятості.
Він, зокрема, детально окреслив основні тенденції ринку праці Сумщини, які превалювали протягом минулого року, висловив серйозну стурбованість з приводу того факту, що серед безробітних значна частина тих громадян, хто має вищу освіту, висловив низку пропозицій, які знайшли своє відображення у дорученнях керівникам базових центрів зайнятості та філій з конкретною датою їх виконання.
В. Підлісний детально проаналізував причини довготривалого безробіття, ефективність навчання безробітних у Сумському центрі професійно-технічної освіти, коефіцієнт корисної взаємодії фахівців служби зайнятості з роботодавцями, депутатами всіх рівнів рад. Окремо зупинився на методах наповнення бази вакансій для шукачів роботи з різних джерел.
- Ми зобов’язані чітко дотримуватися алгоритму дій у нашій діяльності, - говорить В. Підлісний. – Головне покликання кожного спеціаліста Служби на поточний момент – будь-що знайти роботу для людини, яка втратила її, а відтак потрапила у важку життєву ситуацію, виступати при цьому не лише помічником у пошуку підходящої роботи, а й бути особистим психологом. Завдяки неймовірним зусиллям торік ми працевлаштували 18 тисяч громадян. Водночас, маємо серйозні претензії до роботодавців регіону. Більшість з них не відзначаються щедрістю, наповнюють базу даних про вакансії з низькими заробітними платами. Зрозуміло, негатив у ритмічну діяльність підприємств, установ, організацій вносить коронавірус. Однак, ні для кого не секрет: якщо сьогодні не зберегти трудовий потенціал краю, то завтра втратимо цінних спеціалістів для економіки області. Нині ж пожинаємо плачевні плоди, коли працездатні молоді люди прагнуть знайти себе за кордоном. В той же час вже нині багато підприємств не дораховують верстатників, електрогазозварників, монтерів тощо.
Звіти директорів центрів зайнятості та філій свідчать про те, що в кожному районі та місті Сумщини є свої властиві лише їм характерні риси та особливості ринку праці. Однак всі зголосилися на одному: індивідуальний підхід до працевлаштування кожного безробітного – сьогодні пріоритетне завдання.