Про заходи щодо попередження поширення ГРВІ та COVID-19
Шосткинський відділ Державної установи «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України інформує про заходи щодо попередження поширення ГРВІ та COVID-19.
На території Шосткинської громади починаючи з 10-го тижня року (05.03-11.03.21) спостерігається зростання захворюваності на ГРВІ та COVID-19.
За підсумками 11-го тижня (12.03.-18.03.21) захворюваність на ГРВІ (в т.ч COVID-19) перевищує епідемічний поріг на 42,1 %.
Всього захворіло на ГРВІ (в т.ч. COVID-19) – 688 осіб (10 тиждень - 496), Інтенсивний показник захворюваності склав 926,9 на 100 тис. населення (10-й тиждень - 668,3 на 100тис. населення, що вище епідпорогу на 2,4%).
Враховуючи зростання захворюваності ГРВІ та COVID-19, збільшення навантаження на всі ланки медичної галузі, повторно направляю Вам рекомендації щодо першочергових дій при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.
1. При отриманні повідомлення про підтверджений випадок COVID-19 у Вашому закладі, установі, підприємстві (усно, телефоном, письмово тощо) керівник згідно розпорядчих документів МОЗ, зокрема наказу МОЗ України № 722 від 29.03.2020р. «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» зі змінами організовує проведення заходів з розмежування колективу терміном на 14 днів (лікарняний, відпустка, дистанційна робота тощо) з дня останнього контакту з хворим для проведення медичного спостереження в самоізоляції.
2. В організованих дитячих колективах
- при підтвердженні COVID19 у дитини, в самоізоляцію має піти весь клас/група, термін 14 днів з дня останнього контакту з хворим
- при підтвердженні COVID19 у працівника закладу питання розмежування колективу вирішується в кожному випадку індивідуально в залежності від ступеню контакту, використання засобів індивідуального захисту тощо.
3. Протягом доби (від отримання повідомлення про захворювання на COVID-19) керівник закладу( підприємства, установи) повинен надати до Шосткинського відділу ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» інформацію про контактних осіб для подальшої їх самоізоляції та встановлення медичного нагляду.
Схема інформування про контактних:
ПІБ |
Адреса проживання, телефон |
Вік (дата, місяць, рік народження) |
Посада |
Дата, час останнього контакту |
Примітка |
|
|
|
|
|
|
4. ОБОВ’ЯЗКОВИМ Є МАСКОВИЙ РЕЖИМ ТА НЕДОПУЩЕННЯ В КОЛЕКТИВИ ТИХ, ХТО МАЄ БУДЬ-ЯКІ ОЗНАКИ РЕСПІРАТОРНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА ІНШИХ.
4. Забезпечте та контролюйте постійну наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів як для персоналу, так і для відвідувачів/клієнтів.
5. Максимально використовуйте можливості телекомунікації та дистанційної роботи, особливо для працівників, які витрачають тривалий час на шлях до роботи громадським транспортом та/або мають хронічні захворювання.
6. Дотримуйтесь посиленого дезінфекційного режиму на об’єкті , незалежно від наявності підтвердженого випадку COVID-19, на весь період карантинних обмежень в країні.
При тому надаю визначення контактної особи згідно розпорядчих документів МОЗ:
Контакт визначається як –особа, яка наразі не має симптомів, але яка за дві доби до та 14 діб після появи симптомів у хворого:
- мала прямий фізичний контакт з ймовірним або підтвердженим випадком COVID-19;
- мала незахищений контакт (без використання засобів індивідуального захисту) із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні хворого під час кашлю, чхання чи торкання руками використаних серветок);
- контактувала з хворим на COVID-19 на відстані до двох метрів протягом 15 хвилин і не використовувала або неправильно застосовувала засоби індивідуального захисту (наприклад, порушення цілісності клапану респіратора, маска не закриває ніс тощо);
- перебувала у закритому приміщенні (наприклад, офісі, аудиторії, кімнаті для засідань, залі очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру;
- проживає в одному домогосподарстві (квартирі, будинку) з хворим на COVID-19;
- контакти в закритих закладах чи закладах з високим ризиком інфікування (заклади санаторного типу, будинки догляду з тривалим проживанням, дитячі будинки, хостели, пункти для тимчасового проживання біженців, соціальні заклади з тимчасовим проживанням, заклади пенітенціарної служби;
- контакти в громадському транспорті, інших місцях зі скупченням людей.
- інші випадки, які при ситуаційному аналізі мають ризики щодо інфікування COVID-19
Контактні особи підлягають самоізоляції на 14 днів від останнього контакту з підтвердженим випадком і завершують самоізоляцію без додаткових лабораторних досліджень.
Завідувач Ірина ХАМІЦЕВИЧ