СЕРЕДИНО-БУДСЬКА МІСЬКА РАДА
Сумська область, Шосткинський район

Про заходи щодо попередження поширення ГРВІ та COVID-19

Дата: 24.03.2021 16:22
Кількість переглядів: 511

Фото без опису    Шосткинський  відділ Державної установи «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України інформує про заходи щодо попередження поширення ГРВІ та COVID-19.

   На території Шосткинської громади починаючи з 10-го тижня року (05.03-11.03.21) спостерігається зростання захворюваності на ГРВІ та COVID-19.

   За підсумками  11-го тижня (12.03.-18.03.21) захворюваність на ГРВІ (в т.ч COVID-19) перевищує епідемічний поріг на 42,1 %.

Всього  захворіло на ГРВІ (в т.ч. COVID-19) – 688 осіб (10 тиждень - 496), Інтенсивний показник захворюваності склав 926,9 на 100 тис. населення (10-й тиждень - 668,3  на 100тис. населення, що вище епідпорогу на 2,4%).

   Враховуючи зростання захворюваності ГРВІ та COVID-19, збільшення навантаження на всі ланки медичної галузі, повторно направляю Вам рекомендації щодо першочергових дій при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.

1. При отриманні повідомлення про підтверджений випадок COVID-19 у Вашому закладі, установі, підприємстві (усно, телефоном, письмово тощо)  керівник  згідно розпорядчих документів МОЗ, зокрема наказу МОЗ України № 722 від 29.03.2020р. «Організація надання  медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)»  зі змінами  організовує проведення заходів з розмежування колективу  терміном на 14 днів (лікарняний, відпустка, дистанційна робота тощо) з дня останнього контакту з хворим для проведення медичного спостереження в самоізоляції.

2.  В організованих дитячих колективах                                                                                             

  • при підтвердженні  COVID19 у дитини, в самоізоляцію має піти весь клас/група,  термін 14 днів з дня останнього контакту з хворим
  • при підтвердженні  COVID19 у працівника закладу питання розмежування колективу  вирішується в кожному випадку індивідуально в залежності від ступеню контакту, використання засобів індивідуального захисту тощо.

3. Протягом доби (від отримання повідомлення про захворювання  на COVID-19) керівник закладу( підприємства, установи) повинен надати до Шосткинського відділу ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» інформацію про контактних осіб  для подальшої їх самоізоляції та встановлення медичного нагляду.

 Схема інформування про контактних:

ПІБ

Адреса проживання, телефон

Вік (дата, місяць, рік народження)

Посада

Дата, час  останнього контакту

 

Примітка

 

 

 

 

 

 

 

4. ОБОВ’ЯЗКОВИМ Є МАСКОВИЙ РЕЖИМ ТА НЕДОПУЩЕННЯ В КОЛЕКТИВИ ТИХ,  ХТО МАЄ БУДЬ-ЯКІ ОЗНАКИ РЕСПІРАТОРНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА ІНШИХ.

 

4. Забезпечте та контролюйте постійну наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів як для персоналу, так і для відвідувачів/клієнтів.

 

5.  Максимально використовуйте можливості телекомунікації та дистанційної роботи, особливо для працівників, які витрачають тривалий час на шлях до роботи громадським транспортом та/або мають хронічні захворювання.

 

6. Дотримуйтесь посиленого дезінфекційного  режиму   на об’єкті , незалежно від наявності підтвердженого випадку   COVID-19,   на весь період карантинних обмежень в країні.  

 

При тому надаю  визначення контактної особи  згідно  розпорядчих документів МОЗ:

Контакт визначається як –особа, яка наразі не має симптомів, але яка за дві доби до та 14 діб після появи симптомів у хворого:

- мала прямий фізичний контакт з ймовірним або підтвердженим випадком COVID-19;

- мала незахищений контакт (без використання засобів індивідуального захисту) із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні хворого під час кашлю, чхання чи торкання руками використаних серветок);

- контактувала з хворим на COVID-19 на відстані до двох метрів протягом 15 хвилин і не використовувала або неправильно застосовувала засоби індивідуального захисту (наприклад, порушення цілісності клапану респіратора, маска не закриває ніс тощо);

- перебувала у закритому приміщенні (наприклад, офісі, аудиторії, кімнаті для засідань, залі очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру;

-  проживає в одному домогосподарстві (квартирі, будинку) з хворим на COVID-19;

- контакти в закритих закладах чи закладах з високим ризиком інфікування (заклади санаторного типу, будинки догляду з тривалим проживанням, дитячі будинки, хостели, пункти для тимчасового проживання біженців, соціальні заклади з тимчасовим проживанням, заклади пенітенціарної служби;

-  контакти в громадському транспорті, інших  місцях  зі скупченням людей.

- інші випадки, які при ситуаційному аналізі мають ризики щодо інфікування COVID-19

   Контактні особи підлягають самоізоляції на 14 днів від останнього контакту з підтвердженим випадком і завершують самоізоляцію без додаткових лабораторних досліджень.

 

Завідувач                                                                                        Ірина ХАМІЦЕВИЧ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь