СЕРЕДИНО-БУДСЬКА МІСЬКА РАДА
Сумська область, Шосткинський район

Як зареєструвати земельну ділянку, яка накладається на іншу

Дата: 26.10.2021 13:54
Кількість переглядів: 245

Фото без опису  Наявність накладень земельних ділянок є підставою для відмови у реєстрації такої земельної ділянки, однак якщо в особи виникло право на земельну ділянку раніше незалежно від внесення до земельного кадастру, то таку ділянку зареєструють з подальшим виправленням помилок.

  Мільйони земельних ділянок були перенесені до електронного земельного кадастру в автоматизованому режимі із так званого державного реєстру земель. До 2013 року в кожному місцевому органі земельних ресурсів велись якісь реєстри в паперовій чи електронній формі. Це був державний Реєстр земель. Після 2013 року все вноситься в Національну кадастрову систему – це єдина електронна база даних. З державного реєстру земель (розрізнених баз даних) перенесли в кадастр в автоматизованому режимі, зрозуміло, що якість була різна, і це призвело до сотень тисяч і навіть мільйонів накладень. Але вона вирішується, є механізм виправлення помилок.

Якщо є дві земельні ділянки, які накладаються, то треба внести зміни до документації землеустрою, яка стала підставою для формування земельної ділянки.

Не завжди це зробити просто, але механізм такий є.
Останнім часом Держгеокадстр займає позицію, що відмова у реєстрації нових земельних ділянок у зв’язку з накладкою не повинна бути механічною. Закон передбачає, що в разі накладення, нова ділянка не може бути зареєстрована. Точніше наявність накладень є підставою для відмови у реєстрації земельної ділянки. Але це положення в Геокадастрі намагаються на сьогодні застосовувати з іншими положеннями закону. Якщо в особи виникло право на земельну ділянку раніше незалежно від внесення до земельного кадастру, то вже це право існує. Людина повинна отримати можливість реалізувати це право. Якщо не вдається виправити цю помилку і якщо є переконання, що ця ділянка лежить правильно, то наразі офіційна позиція Держгеокадастру полягає в тому, що ділянку треба реєструвати незалежно від наявності накладки, але це не означає, що помилки не треба виправляти.

Якщо неможливість внесення даних про земельну ділянку і присвоєння кадастрового номеру викликана суто технічними причинами (в цих ситуаціях за частую між сусідами земельних ділянок відсутній спір про право), а саме це викликано, зокрема наступними причинами: технічні помилки (описки); помилки, допущені у документаціях із землеустрою; помилки через невідповідність інформаційних систем і кадастрів різних періодів, то зацікавлена у виправленні помилки особа звертається з відповідною заявою до територіального органу Держгеокадастру у районі (місті) за місцезнаходженням земельної ділянки, у складі якого працюють державні кадастрові реєстратори. Форми заяв в залежності від вида помилки наведені в додатках до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 (далі - Порядок).

Детально підстави і алгоритми виправлення помилок державними кадастровими реєстраторами наведений в розділі «Виправлення помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру» (пункти 138 - 161) Порядку.

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Середино-Будське бюро правової допомоги –
41000, м. Середина-Буда, вул. Троїцька, 2. тел. (05451) 7-10-62
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь