СЕРЕДИНО-БУДСЬКА МІСЬКА РАДА
Сумська область, Шосткинський район

"Муніципальна няня" та компенсація за послугу

Дата: 23.11.2021 15:18
Кількість переглядів: 259

Фото без описуХто така "муніципальна няня"

З 1 січня 2019 року в Україні почала діяти соціальна програма "муніципальна няня". З її допомогою Уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років.
Муніципальна няня - будь-яка фізична особа-підприємець  або юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини.

Вимоги до "муніципальної няні"

Муніципальна няня, яка є фізичною особою - підприємцем, може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ї.

Муніципальна няня, яка є юридичною особою, може забезпечувати здійснення догляду одночасно не більше ніж за десятьма дітьми з різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею.

Хто має право на отримання послуги "муніципальної няні"

Право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" за здійснення догляду за дитиною протягом місяця мають право: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України.

Компенсацію послуг няні не можуть отримувати батьки, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу відповідно до законодавства, отримувачам послуги "муніципальна няня", які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати, відпустку для догляду за дитиною та інші гарантії.

Компенсація послуги "муніципальна няня" надається отримувачам послуги “муніципальна няня? за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України “Про зайнятість населення?,а саме статті 4.

До зайнятого населення належать:

  • особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством,
  • особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств),
  • особи, які проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу,
  • особи, які на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості,
  • особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та поєднують навчання з роботою,
  • непрацюючі працездатні особи, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, особою з інвалідністю I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та отримують допомогу, компенсацію та/або надбавку відповідно до законодавства;
  • батьки - вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;
  • особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та одержує грошову допомогу на догляд за нею відповідно до законодавства.

До зайнятого населення не належать іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні і зайнятість яких пов'язана із забезпеченням діяльності іноземних посольств і місій або виконанням своїх професійних чи трудових обов'язків перед роботодавцем - нерезидентом.

Але є винятки для отримувачів послуги "муніципальна няня":

  • особи, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю,
  • особи, які здійснюють догляд за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність
  • отримувачів послуги "муніципальна няня", у яких одночасно народилося троє і більше дітей,
  • компенсація послуги "муніципальна няня" надається у разі, коли один або обидва з батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи.

Важливо! Компенсація послуги "муніципальна няня" не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Розмір компенсації

Компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується отримувачу послуги "муніципальна няня" в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня, але не більше від вартості послуги "муніципальна няня", сплаченої отримувачем послуги "муніципальна няня".

По факту це означає, що з 1 січня 2021 року сума компенсації складає 1921 гривня на місяць.

У разі догляду за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується у двох розмірах прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років (3842 гривні у 2021 році), установленого на 1 січня відповідного року, але не більше від вартості послуги "муніципальна няня", сплаченої отримувачем послуги "муніципальна няня".

Куди звернутися

Призначення та виплата грошової компенсації здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення).

З 1 січня 2021 року заява разом з документами, необхідними для отримання компенсації послуги "муніципальна няня", приймається від отримувачів послуги "муніципальна няня" місцевими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Заяви разом з документами, необхідними для отримання компенсації послуги "муніципальна няня", також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом 3 робочих днів з дати їх надходження відповідному місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Порядок отримання послуги

Укласти договір з муніципальною нянею

Договір укладається в письмовій формі між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею і повинен містити зокрема, назву послуги, її обсяг з визначенням конкретних заходів, інформацію про дітей, за якими здійснюється догляд, та інформацію про особу, яка здійснює догляд за такими дітьми, умови та строк надання послуги, її вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін, місце проживання отримувача послуги "муніципальна няня", місце проживання муніципальної няні (для фізичних осіб - підприємців)/місцезнаходження муніципальної няні (для юридичних осіб).

Звернутися до місцевого структурного підрозділ з питань соціального захисту населення) та надати наступні документи у паперовій або електронній формі:

  • заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня";
  • заяву про перерахування коштів для компенсації послуги "муніципальна няня" із зазначенням рахунка в установі банку;
  • копію договору, укладеного з муніципальною нянею (скановану копію - в електронній формі);
  • документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги "муніципальна няня", сплаченої отримувачем послуги "муніципальна няня" (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція), за місяць, в якому подано заяву (в електронній формі зазначаються відомості, що підтверджують такі витрати);
  • копія свідоцтва про народження дитини/легалізованого документа про народження дитини, якщо вона народжена за кордоном та не має свідоцтва про народження, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України (в електронній формі зазначаються відомості про свідоцтво про народження дитини або додається сканована копія легалізованого документа про народження дитини, якщо вона народжена за кордоном);
  • копія паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації (для паперової форми);
  • документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства) (скановану копію - в електронній формі);
  • копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (для паперової форми);
  • копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною) (скановану копію - в електронній формі);
  • копію довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби) (скановану копію - в електронній формі);
  • копію медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю) (скановану копію - в електронній формі);
  • копію трудової книжки отримувача послуги "муніципальна няня”"та документа  з місця роботи, що підтверджує  надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку/довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) (для фізичних осіб - підприємців) (скановану копію - в електронній формі);
  • копію довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю) (скановану копію - в електронній формі).

Увага! На заяву та відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис отримувача компенсації послуги "муніципальна няня" або удосконалений електронний підпис.

 

Строк розгляду заяви

Рішення про призначення/відмову у призначенні компенсації послуги "Муніципальна няня" приймається місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 робочих днів, про що упродовж 3 робочих днів після його ухвалення повідомляєть заявнику.

Підстави для відмови у призначенні компенсації:

  1. у разі подання пакета документів не в повному обсязі;
  2. відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
  3. установлення факту порушення вимог, які встановлені до "муніципальною няні" (див. розділ 3);
  4. установлення факту порушення вимог, які встановлені до отримувача послуги "муніципальна няня" (див. розділ 4).

Порядок виплати компенсації

Компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується заявнику щомісяця шляхом перерахування коштів місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на рахунок в установі банку, зазначений у заяві, до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому до зазначеного органу соцзахситу надійшли документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги "муніципальна няня".

Обов'язки отримувача компенсації послуги:

  1. щомісяця до 5 числа подавати в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги "муніципальна няня";
  2. протягом 1 робочого дня інформувати про розірвання договору або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги "муніципальна няня".

Припинення виплати компенсації

Підстави для припинення виплати компенсації послуги "муніципальна няня":

  • неподання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги "муніципальна няня" (після подання відповідних документів виплата компенсації послуги "муніципальна няня" поновлюється з місяця, за який було здійснено оплату послуги "муніципальна няня");
  • отримувачем послуги було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до 3 років, які вплинули на призначення компенсації послуги "муніципальна няня", внаслідок чого були надміру виплачені кошти (з місяця, в якому виявлено порушення);
  • у разі переїзду отримувача послуги до іншої адміністративно-територіальної одиниці і виникнення обставин, що унеможливлюють виплату компенсації послуги "муніципальна няня" (розірвання договору, смерть отримувача послуг, дитини, припинення діяльності фізичної особи - підприємця, юридичної особи, яка надає послугу "муніципальна няня") (з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися зміни);
  • за заявою отримувача послуги "муніципальна няня" (з місяця, наступного за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою).

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Середино-Будське бюро правової допомоги –
41000, м. Середина-Буда, вул. Троїцька, 2. тел. (05451) 7-10-62
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь