«16 днів активізму проти насильства щодо жінок та дівчат»
Чому ми відзначаємо 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства в Україні:
Насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна третя жінка (33%) протягом життя зазнала фізичного та/або сексуального насильства – це приголомшливий показник. Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) є глобальною проблемою, яка вражає всі країни у тих чи інших формах, включно з сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації. Подекуди в світі ситуація навіть гірша, оскільки 70% жінок та дівчат повідомляли, що зазнавали насильства у зв’язку з їхньою гендерною приналежністю. Це насильство – сексуальне, фізичне, психологічне, емоційне та/або економічне – може відбутися будь-де і будь-коли, на приватній території та в громадських місцях. Ґендерно зумовлене насильство спричиняє як безпосередні, так і довгострокові наслідки для фізичного, психічного та сексуального здоров’я жінок та дівчат, і зрештою впливає на їх загальне благополуччя та стає на заваді повноцінній участі в житті суспільства. Ґендерно зумовлене насильство не лише спричиняє біль та страждання, але й руйнує родини, погіршує ефективність праці, послаблює конкурентоздатність країни та сповільнює її розвиток.
Традиційний колір 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства у всьому світі – помаранчевий.
Шістнадцятиденний період акції охоплює такі важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
3 грудня – Міжнародний день людей із інвалідністю;
5 грудня – Міжнародний день волонтера/волонтерки;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Для проведення кампанії «16 днів активізму проти насильства щодо жінок та дівчат», ООН Жінки підготувало збірку тематичних матеріалів.
Спровокувала?
Інформаційна кампанія «Спровокувала?» від ООН Жінки в Україні має на меті кинути виклик культурі звинувачення жертви (віктімблеймінгу), підвищити обізнаність щодо гендерно-зумовленого насильства та гендерних стереотипів в Україні. Всі відео мають статус соціальної реклами.
Переслідування – це не кохання
Не існує «дівчачих» чи «хлопчачих» видів спорту
Насильство – це злочин. Зателефонуй в поліцію