СЕРЕДИНО-БУДСЬКА МІСЬКА РАДА
Сумська область, Шосткинський район

ЗАЯВА ПРО ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ РЕКОНСТРУКЦІЇ

Дата: 06.12.2021 14:36
Кількість переглядів: 318

Фото без опису Об'єкт – проект «Реконструкція каналізаційних очисних споруд та напірного колектора по вул. Дачній у м. Середина-Буда І черга».

Проектно-кошторисна документація розроблена на підставі:

- Розпорядження Кабінету Міністрів України № 279 від 17.05.2012 р. «Про виділення коштів для здійснення у 2012 році невідкладних природоохоронних заходів з виготовлення проектно-кошторисної документації для каналізаційних об’єктів

Мета проектованої діяльності – доведення до нормативних показників якості очищених стічних вод, які після КОС скидаються у поверхневий водний об’єкт – р. Бобрик. Для досягнення поставленої мети планується реконструкція КОС за рахунок впровадження та введення в експлуатацію поетапної системи очищення стічних вод, насамперед підвищення ефективності біологічної очистки шляхом монтажу системи очищення RAINPARK-СБО-300.

ОЦІНКА ВПЛИВУ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ:

  1. Оцінка впливів на навколишнє середовище на етапі експлуатації

Вплив на гідро-геологічне середовище

Ризику забруднення ґрунту або ґрунтових вод немає. Проектні рішення мають на меті усунення ризиків впливу на гідрогеологічне середовище.

Використання земельних ресурсів. Ландшафт.

Проект не передбачає відведення додаткових земельних ресурсів для забезпечення безперервного функціонування споруд.

Вплив на повітряне середовище

Негативного впливу не зазнає, фактичні концентрації базових забруднюючих речовин перебувають в межах нормативних значень, тобто не перевищують гранично допустимі концентрації.

Вплив на водне середовище

За умови роботи існуючих КОС здійснюється значний негативний вплив, оскільки здійснюється скид недостатньо очищених стічних вод безпосередньо у р. Бобрик, що обумовлюється невідповідним функціонуванням КОС і не відповідає вимогам Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами. У результаті реконструкції виключається таке навантаження, оскільки досягається повне очищення стоків до нормативних показників.

Створення відходів

Утворений осад та надлишковий активний мул накопичувалися на мулових майданчиках та не підлягали утилізації. На разі передбачено проектом їх повне знезараження, дегельмінтизацію, що дозволяє використання як добрива на полях.

Вплив на клімат та мікроклімат

Такий вплив практично відсутній, оскільки викиди парникових газів карбон (IV) оксиду та метану не перевищують допустимі значення.

Вплив на рослинний та тваринний світ

Проектована діяльності з масштабним зносом зелених насаджень не пов'язана. Зважаючи на той факт, що проект покращить гідрологічні показники та якість атмосферного повітря по більшості показників, не передбачається жодних безпосередніх наслідків для екосистеми флори і фауни.

Захист заповідних зон

На земельних ділянках, на яких планується реалізація проекту або в їх околицях відсутні будь-які заповідні зони.

Вплив на інфраструктуру і штучні об'єкти

Ураховуючи характер проекту, тобто реконструкцію споруд, додаткове навантаження на існуючу інфраструктуру відсутнє.

Вплив на місцеву економіку і суспільство

Проект не спричиняє додаткового розподілу природних ресурсів, таким чином, він не має прямого впливу на місцеву економіку. Значущих об'єктів культурного та історичного значення в межах проектної території немає. Таким чином, реалізація проекту не тягне за собою конфлікту інтересів чи необхідності в суттєвих організаційних змінах.

Переселення

Проект не вимагає виділення нових земельних ділянок.

Нещасні випадки та хвороби

Необхідно розробити навчально-методичну літературу та забезпечити нею персонал для запобігання нещасних випадків, пожеж, електричних ударів тощо.

(2) Оцінка впливів на навколишнє середовище на етапі будівництва

Вплив на гідро-геологічне середовище

За умови раціональної організації будівництва жодних прямих впливів не очікується.

Використання земельних ресурсів. Ландшафт.

Розташування будівельних майданчиків відносно відокремлене від житлових забудов.

Вплив на повітряне середовище

Будівельні роботи спричиняють викиди незначних обсягів пилу та інших забруднюючих речовин. Тим не менш, рівень забруднення знаходиться в нормативних межах, і його можливо і надалі знизити за допомогою ретельно розробленого плану природоохоронних заходів.

Вплив на водне середовище

Будівельні роботи спричиняють злив незначних обсягів стічних вод від мийки будівельних і транспортних машин без істотних впливів на оточуюче середовище. Послуги водопостачання та каналізації надаватимуться в будівельному містечку протягом будівельних робіт.

Створення відходів

У значній кількості утворяться будівельні відходи. Масла та інші відходи можуть утворюватися у незначній кількості під час будівельних робіт важкими і транспортних машинами. Сформовані відходи будуть доставлені на міський полігон утилізації будівельних відходів з метою належної утилізації.

Вплив на клімат та мікроклімат

Експлуатація транспортної та будівельної техніки під час будівництва призведе до незначних викидів парникових газів без істотного впливу на середовище.

Вплив на рослинний та тваринний світ

Суттєвих впливів на флору чи фауну під час будівництва не очікується.

Захист заповідних зон

Зона будівельних робіт не перетинається з заповідними або парковими зонами.

Вплив на інфраструктуру і штучні об'єкти

Вплив не передбачено.

Вплив на місцеву економіку і суспільство

Очікується створення додаткових робочих місць і підвищення споживання за рахунок будівельних робіт, що забезпечить позитивний вплив на місцеву економіку.

Переселення

Простір, необхідний для будівельного містечка може бути виділено в межах земельних ділянок КОС.

Нещасні випадки та хвороби

Необхідно розробити навчально-методичну літературу та забезпечити нею персонал для запобігання нещасних випадків, пожеж, електричних ударів тощо.

ВИГОДИ ГРОМАДСЬКОСТІ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ПЛАНОВАНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:

- підвищення якості роботи споруд БСА з очищенням стічних каналізаційних вод і будівництва технологічної лінії по обробці та утилізації осадів БСА, проведення дезодорації забрудненого повітря від запахів на фільтрах;

- створення додаткових робочих місць;

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ЗАМОВНИКА:

- будівництво та експлуатація об'єктів проектованої діяльності у відповідності з нормами і правилами охорони НС і вимог екобезпеки;

- дотримання екологічних обмежень згідно ОВНС;

- впровадження захисних заходів згідно вищеподаному переліку;

- вивіз будівельного сміття;

- благоустрій території.

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь