СЕРЕДИНО-БУДСЬКА МІСЬКА РАДА
Сумська область, Шосткинський район

Заплава Десни має міжнародний статус

Дата: 02.02.2022 09:21
Кількість переглядів: 613

Фото без опису 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. В рамках відзначення цієї дати Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський» організував в Середино-Будській міській територіальній громаді ряд заходів, присвячених тематиці водно-болотних угідь. Зокрема, працюють виставки у Середино-Будській міській раді та дитячій бібліотеці.  На виставках представлена інформація, фотографії, роздатковий матеріал про водно-болотне угіддя «Заплава Десни», що є одним з природних надбань нашого району.

2 лютого 1971 року у місті Рамсар в Ірані було прийнято «Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовища існування водоплавних птахів». Серед них і «Заплава Десни» площею 4270 га, яка розташована в межах Шосткинського району Сумської області і Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Водно-болотне угіддя обмежене з півночі державним кордоном, із заходу – правим корінним берегом Десни, зі сходу – боровою терасою Десни.

Водно-болотне угіддя «Заплава Десни» відповідає ще й низці інших критеріїв Рамсарської конвенції, а саме:

є еталонною великою за площею ділянкою заплави крупної річки у Східному Поліссі з незміненим гідрологічним режимом, де збереглися весняні повені, меандрування русла;

підтримує існування рідкісних видів рослин і тварин;

важливе для збереження іхтіофауни;

важливе для збереження гніздових популяцій таких вразливих птахів як деркач, баранець великий, мородунка, грицик великий, пісочник малий, крячки річковий та малий.

підтримує існування близько 100 видів водно-болотних птахів під час міграцій.

Угіддя являє собою широку заплаву р. Десна з численними старицями, заплавними озерами з розвинутою прибережно-водною рослинністю, торфовими болотами і луками, невеличкими ділянками заплавних лісів. Це забезпечує належні умови для відтворення місцевої водно-болотяної фітофауни, насамперед видів родин качині, чаплеві i пастушкові, а також іхтіофауни, зокрема рідкісного виду з родини осетрових – стерляді. Слід зазначити, що східна частина угіддя в межах Сумської області входить до складу Національно-природного парку «Деснянсько-Старогутський». Це одна з найбільш збережених ділянок долини р. Десна на території України. Саме угіддя знаходиться у межах зони помірної вологості.

Водно-болотні угіддя є невід’ємною частиною нашого довкілля. Вони допомагають зменшити вплив повеней, підтримують існування рідкісних видів рослин, звірів, птахів. Заболочені місця є регулятором клімату. Це чи не єдина екосистема, що протидіє накопиченню СО2 в атмосфері і відповідно парниковому ефекту. Однією з важливих якостей боліт є збір та накопичення дощової та талої води.

Використовуючи її протягом посушливого періоду болота не дають міліти річкам, що протікають серед них. Саме тому в результаті осушення боліт, зникають малі річки.

Збереження та стале використання водно-болотних угідь можливо лише за умови дбайливого ставлення до цих об’єктів, як запорука передачі здорового довкілля майбутнім поколінням.

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь