СЕРЕДИНО-БУДСЬКА МІСЬКА РАДА
Сумська область, Шосткинський район

ЯК ДОВЕСТИ, ЩО НЕ БРАЛИ ОНЛАЙН-КРЕДИТ

Дата: 12.08.2022 14:17
Кількість переглядів: 1258

Фото без описуАлгоритм дій

Перший крок: зверніться до мікофінансової організації, щоб отримати всю інформацію щодо укладеного договору (номер та дату його укладання, суму позики та інше) та вимагати завірену копію договору.

Перевірити інформацію щодо кредитної заборгованості можна й на вебсайті Українського бюро кредитних історій (https://www.ubki.ua) (раз на рік така інформація надається безкоштовно, а за повторний запит необхідно сплатити 50 грн.). Як правило, сплачувати заборгованість за кредитним договором має саме боржник, за винятком випадків, передбачених актами цивільного законодавства або умовами самого договору.

Другий крок: у випадку, якщо Ви кредитних договорів не укладали − повідомте від її імені про це МФО (бажано додати докази та/або інформацію, що це підтверджує) та вимагати скасування неправомірно нарахованої заборгованості.

Третій крок: зверніться до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає у оформленні кредиту. Це треба зробити, щоб зафіксувати факт вчинення щодо Вас  правопорушення та внести відомості про нього до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Можна ще повідомити про правопорушення Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Четвертий крок: Зверніться зі скаргою про укладення сторонньою особою договору онлайн-кредиту на Ваше ім’я  з використанням підроблених документів до Національного банку України – він тоді проведе перевірку та відбере пояснення від МФО.

Важливо! У разі, якщо МФО відступило право вимоги щодо кредитної заборгованості колекторській компанії, пам’ятайте, що ніхто без вашого дозволу не має права заходити до квартири чи будинку (це кримінальне правопорушення, передбачене статтею 162 Кримінального кодексу України – порушення недоторканості житла), забирати будь-які речі (частина третя статті 186 Кримінального кодексу України – грабіж, поєднаний з проникненням у житло), примушувати сплатити заборгованість (стаття 355 Кримінального кодексу України – примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань) тощо.

Записуйте всі розмови з колекторами та зберігайте документи, що надходять на Вашу адресу  з вимогою сплатити кредитну заборгованість.

Крок  пятий: чкщо все це не дало результатів, необхідно підготувати та подати до суду позовну заяву про визнання недійсним кредитного договору.

Після того, як буде доведено факт шахрайства чи визнано кредитний договір недійсним, зверніться в Бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про незаконний кредит з Вашої кредитної історії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь