Про те, як діяти батькам дитини-жертви булінгу розповідали на Серединобудщині.
Булінг – це агресивна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.
Так, з метою підвищення правосвідомості батьків, які мають дітей, які зіштовхувалися в своєму житті з булінгом 07.09.2022 року фахівчиня Середино-Будського бюро правової допомоги Тетяна Харченко разом зі старшим інспектором Шосткинського районного сектору № 3 філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області Віктором Московко для клієнтів сектору провели правопросвітницьку бесіду на тему: «Булінг: як діяти батькам та дітям».
Юристка бюро надала практичні поради батькам школярів щодо протидії булінгу та надала перелік установ куди можна звертатися жертві булінгу за захистом своїх прав.
Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу?
• Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину.
• Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти.
• Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації.
• Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона, поліція).
• Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання.
• Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може потребувати певного часу.
У разі, якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – варто звернутися в поліцію.