СЕРЕДИНО-БУДСЬКА МІСЬКА РАДА
Сумська область, Шосткинський район

Шосткинський районний сектор № 3 філії Державної установи «Центр пробації» повідомляє.

Дата: 23.03.2023 14:33
Кількість переглядів: 108

Фото без описуВідповідно до Закону України «Про пробацію» передбачено три види пробації:

досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді);

наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів; надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація;

пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, госпіталізація до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

У квітні 2018 року був прийнятий спільний наказ Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

Зі створенням пенітенціарної пробації працівники уповноважених органів з питань пробації здійснюють не лише нагляд за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, а й працюють в установах закритого типу для участі в підготовці засуджених до звільнення, за ініціативи адміністрації установи виконання покарань (слідчого ізолятора), координуючи ці заходи з підрозділами пробації за місцем проживання засудженого після звільнення або місцем розташування установ соціальної адаптації для звільнених. Залучаються в роботу щодо здійснення моніторингу проблемних питань засуджених, які готуються до звільнення, їх можливих потреб після цього.

Охоплюючи низку функцій, уповноважені органи з питань пробації сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють у працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з улаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб, інших установ соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, закладів соціального обслуговування, сприяють у наданні соціальних послуг. Тобто, створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб.

Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з багатьма проблемами, які самотужки вирішити не в змозі. Саме тому на допомогу приходить служба пенітенціарної пробації, яка має прямий обов’язок допомагати особі, яка звільняється від відбування покарання у вигляді обмеження волі чи позбавлення волі на певний строк. Така допомога полягає в належній адаптації особи до соціуму після тривалої чи короткострокової ізоляції від суспільства.

Протягом 1-го кварталу 2023 року на виконання Шосткинського районного сектору № 3 надійшло 5 запитів відносно 3 осіб, які готуються до звільнення. Начальником сектору проведено низку заходів, а саме: направлено запити до структурних підрозділів громади для встановлення можливості проживання, реєстрації та працевлаштування осіб після їх звільнення.

В результаті проведеної роботи до установ відбування покарань направлено позитивні відповіді щодо можливості проживання, реєстрації та сприянню у працевлаштуванні осіб, які готуються до звільнення.

З метою виконання заходів пенітенціарної пробації, вирішення проблемних питань, які виникають у процесі підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, 20.03.2023 року відбулась робоча зустріч начальника Шосткинського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області Катерини Міцури із завідувачкою Оленою Семененко та фахівцем із соціальної роботи Ганною Артеменко (волонтер пробації) відділення соціальних служб Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Середино-Будської міської ради та 23.03.2023 року начальником сектору проведена робоча зустріч з секретарем Середино-Будської міської ради Загорським О.С.

Начальник сектору                                                              Катерина МІЦУРА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь