СЕРЕДИНО-БУДСЬКА МІСЬКА РАДА
Сумська область, Шосткинський район

 Відділ запобігання надзвичайним ситуаціям у Шосткинському  районному управлінні Головного  управління Державної служби  України з надзвичайних ситуацій   у Сумській області інформує

Дата: 01.11.2023 15:52
Кількість переглядів: 198

Фото без опису  На території Ямпільської, Свеської та Дружбівської територіальних громад у поточному році виникло понад 70 пожеж. Як свідчить аналіз таких випадків, на їх виникнення вплинуло недотримання вимог пожежної безпеки.

  Щоб запобігти пожежам та їх небезпечним наслідкам будьте відповідальні та обережні при встановленні та використанні альтернативних джерел опалення, освітлення, а також генерації електричної енергії.

  Розміщення

  Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.

  Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) повинна бути не менше 6 метрів. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.

  Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання повинно бути усунуто негайно.

  Підключення

  Під час підключення генератора до споживачів необхідно дотримуватися інструкції з підключення та експлуатації генератора. Підключення повинен здійснювати кваліфікований електрик.

  Необхідно перевірити технічні характеристики, специфікацію та потужність даної моделі генератора та перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху).

  При підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлюючий контакт.

  Експлуатація

  Експлуатацію генератора необхідно здійснювати відповідно до технічної документації та рекомендацій виробника.

  Перед пуском генератора необхідно перевірити стан електропроводки, та споживачів усунути їх пошкодження. Також необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора повинні бути заземлені.

  Генератор не бажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Також слід уникати контакту з елементами генератора, які обертаються.

  Під час роботи електрогенератору контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність негайно вимкніть електрогенератор та знеструмте його.

    Дії під час загорання генератора

  У разі загорання генератора кожний громадянин зобов’язаний:

 • негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
 • знеструмити електрогенератор;
 • вжити (за можливості) заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння.. Також у інших ситуаціях можливе використання кошми або щільної ковдри, якими необхідно накрити генератор);
 • у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби;
 • організувати зустріч підрозділів ДСНС, надати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі.

    Забороняється під час використання генераторів:

 • вносити зміни в конструкцію генератора;
 • розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;
 • палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора;
 • відкривати кришку баку при працюючому генераторі;
 • заправку генератора при працюючому або не охолодженому двигуні;
 • об’єднувати генератори у ланцюг;
 • перебування поруч з генератором стороннім особам або тваринам;
 • змішувати різні види мастила та палива;
 • перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.

  Бережіть себе та близьких! Ні в якому разі не залишайте прилади без нагляду! Для захисту оселі від пожежі запасіться вогнегасником!

Фото без опису Відділ запобігання надзвичайним ситуаціям у Шосткинському  районному управлінні Головного  управління Державної служби  України з надзвичайних ситуацій   у Сумській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь