Свічки, пічки, генератори – основна причина пожеж у холодну пору року. Рятувальники радять мешканцям, як уникнути біди
Як свідчить сумна статистика, з початком холодної пори частішають випадки пожеж через несправність пічного опалення, недотримання правил пожежної безпеки при облаштуванні та експлуатації печей, електрообігрівачів, генераторів, використанні свічок за відсутності електропостачання…
Не стала виключенням і нинішня осінь. Аби попередити загоряння, загибель людей та втрату майна у вогні, рятувальники проводять із мешканцями Шосткинського району постійні профілактичні бесіди, радять, як недопустити біди.
Так, щоб запобігти пожежам та їхнім небезпечним наслідкам, рекомендують бути відповідальними, у тому числі при використанні альтернативних джерел опалення, освітлення, а також генерації електричної енергії.
Треба памʼятати, що генератор виділяє чадний газ, тому має розміщуватися лише на вулиці, на відстані щонайменше 6 метрів від вікон та дверей.
Туристичні пальники небезпечні для використання вдома, а тому вмикати їх можна лише на дворі або у гарно вентильованому приміщенні.
Користуватися можна лише сертифікованими приладами та з неухильним дотриманням інструкції виробника. Памʼятайте, газові пальники призначені для розігріву їжі тільки в невеликому посуді. Гріти на них щось довго –
небезпечно!
Під час використання опалювальних печей слідкуйте щоб вони та димоходи були без тріщин, своєчасно прочищайте від сажі, не допускайте перегріву та не залишайте прилади, що топляться без нагляду.
Памʼятайте, свічка та інші джерела відкритого вогню повинні знаходитися на надійній стійкій основі подалі від легкозаймистих матеріалів.
Одночасно не вмикайте всі електроприлади — це може перевантажити
електромережу та призвести до короткого замикання.
Рятувальники наголошують: правила пожежної безпеки прості, проте їх недотримання може призвести до біди!