26 квітня – Міжнародний день памʼяті про Чорнобильську катастрофу
Сьогодні, 38 років тому, сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – Чорнобильська катастрофа.
26 квітня 1986 року з різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинуто в атмосферу.
Аварія викликала катастрофічне забруднення навколишнього середовища, що негативно вплинуло на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії.
Територія міста Прип'ять досі вважається непридатною для життя.
Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб.
800 тисяч чоловіків ризикували своїм життям та здоров'ям, аби запобігти наслідкам аварії і стабілізувати ситуацію. Вони трудилися в зоні підвищеного ризику, піддаючись впливу радіації.
25 тисяч з них померли, а понад 70 тисяч стали інвалідами.
26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
У цей день ми вшануймо ліквідаторів за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.
Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою.
Пам'ять про подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях людей!!