СЕРЕДИНО-БУДСЬКА МІСЬКА РАДА
Сумська область, Шосткинський район

Фітосанітарна служба інформує!

Дата: 29.04.2024 13:54
Кількість переглядів: 124

Як знищити шкідників буряка та виростити гарний врожай

Фото без описуБуряк – найпоширеніша рослина не тільки в нашій країні, але і по всьому світу. Багато людей не уявляють свого щоденного раціону без цього соковитого, смачного й корисного овоча. Буряк – невибаглива культура, яку здатний виростити навіть початківець дачник. Але іноді отримати врожай так і не вдається. Чому? Виною всьому стають комахи. Шкідники буряків і боротьба з ними – тема цієї статті. З неї ви дізнаєтеся, які паразити шкодять буряках, і як з ними боротися.

Шкідники буряків – як визначити напад?

Сьогодні фахівці нараховують сотні комах, які не проти поласувати смачною, молодою і соковитою м’якоттю буряків і її ніжними листочками. Якщо нічого не робити, то можна втратити весь свій урожай досить швидко. Тому першим ділом потрібно бути уважним і відразу реагувати на зовнішні зміни в рослині. Давайте розглянемо найбільш небезпечних шкідників буряків.

Бурякова блошка. Невелика комаха, коричневого кольору і білими лапами. Вона швидко переміщається з однієї грядки на іншу, завдаючи шкоди всьому врожаю. Блошки добре переносять холод і зимують у купі листя, бур’янів або високій траві. Відразу після настання тепла, блішка нападає на молоді саджанці і поїдає ще не зміцнілу кореневу систему рослини.

Як боротися з бурякової блошкой? Найкращим рішенням буде використання інсектицидів, які можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. Кроплення краще починати з появи перших сходів. Ці препарати унікальні і діють миттєво на сам панцир комахи, пробиваючи його і розкладаючи зсередини.

Довгоносик буряковий. Досить поширений шкідник в нашій місцевості. Являє собою жука чорного кольору з довгастим носиком. Він одразу нападає на молоді саджанці буряків, знищуючи їх повністю. Починає з’являтися на початку весни, тому спочатку харчується таким бур’яном, як лобода. Після появи сходів буряків, довгоносик переключається на нього.

Як позбутися від довгоносика? Оскільки комаха дуже любить лободу, для зменшення популяції цієї комахи необхідно повністю знищити цей бур’ян зі своєї дачної ділянки. Деякі практикують ще один дієвий спосіб – копання невеликих канавок з прямовисними стінами. Потрапивши туди, довгоносик вже не може вибратися, тому гине.

Попелиця. Дуже часто зустрічається на городах і атакує майже всі культури. Помітити тлю на рослину нескладно – це невеликі комахи білого, зеленого або чорного кольору. Але більше всього тлю видає її численність. Якщо це листочок буряків, то на ньому розташується хороша зграя комах. Їх небезпека полягає в тому, що вони висмоктують всі соки з рослини, приводячи до пожовтіння, засихання і обпадання листя буряків.

Як боротися з попелицею? Необхідно обсипати чагарники золою або сумішшю тютюнового пилу. Також допомагає змивання водою. При сильному їх розмноженні допомогти може тільки обприскування спеціальними препаратами.

Як боротися з шкідниками буряків?

Звичайно, коли шкідники вже з’явилися на дачній ділянці, вивести їх буде досить важко. Набагато краще зробити наступні профілактичні дії, щоб запобігти захворювання буряків:

— Сіяти тільки стійкі до захворювань і шкідників сорти.
— Підгодовувати рослини органічними і мінеральними добривами.
— Використовуватися правильну агротехніку.
— Вчасно прибирати урожай.
— Стежити за кількістю і регулярністю поливів.
— Кожен раз оглядати коренеплід на наявність шкідників перед відправкою на зберігання.

Також важливо завжди прибирати бур’яни, адже саме в них найчастіше живуть і розмножуються шкідники. Отже, шкідники буряків і боротьба з ними вимагає невідкладних і правильних дій. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити багатий врожай соковитих і солодких буряків.

 Головний спеціаліст відділу карантину рослин 

Управління фітосанітарної безпеки

Головного управління Держпродспоживслужби                                                           Світлана Сургай                          


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь