До уваги мешканців громади!
Шановні мешканці громади просимо вас бути обачними!
Під час дії воєнного стану особливо важливо дотримуватись чинного законодавства України і не розголошувати даних, які можуть прямо чи опосередковано зашкодити безпеці держави та її громадян, в тому числі в телефонному режимі..
Яку інформацію забороняється оприлюднювати і поширювати:
1. Військові, техніка, позиції ЗСУ, блокпости. Законом (стаття 114-2 Кримінального кодексу України) заборонено розповсюджувати будь-яку інформацію щодо військовослужбовців, озброєння, боєприпасів. Не фотографуйте і не публікуйте в соцмережах військові частини, пункти територіальної оборони, укріплення, місце знаходження військових та не надавайте інформацію про переміщення військової техніки.
Це шкодить нашим захисникам і в цілому армії, тому що наш ворог може ідентифікувати за місцевістю, дорожніми знаками, будівлями куди саме і яка техніка їде. Відтак, це значно ускладнює виконання бойових задач.
2. Інформація про надання або перевезення зброї для ЗСУ.
Якщо така інформація не поширювалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України, Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах, то її неможна розповсюджувати.
3. Дані про місця обстрілів. Назва місця влучання, інформація про результат атаки — що саме пошкоджено, адреса або назва закладу — це також дані, які допомагають армії російських агресорів. Наприклад, писати, що ракета рф влучила у школу, зазначати, що поряд місцем атаки є вокзал. Також заборонено вести "прямі ефіри" ракетних обстрілів чи бомбардувань.
4. Координати, адреси, фото з прив’язкою до місцевості. Не треба публікувати будь-які фото, де видно адресні таблички, номери будинків, відомі супермаркети, станції метро тощо. Міноборони закликає бути уважними з будь-якими публікаціями, де можуть бути координати чи пояснення про місцевість. Це стосується не тільки даних про місця обстрілів та навіть більш мирної інформації. Наприклад, допис про те, що для заїзду в місто залишилася лише одна безпечна дорога також може допомогти військовим рф.
5. Не знімайте ППО та не розповідайте, що в нас немає ППО на конкретній території. Протиповітряна оборона ефективна — коли ворог про неї не знає і не має уявлення звідки "прилетить". Усі відео вильотів і влучення ракет демаскують системи ППО.
Яке покарання за публікацію фото чи даних про військових
Відповідальність за такі дії визначається статтею 114-2 Кримінального кодексу України. Це позбавлення волі від 5 до 8 років, або — якщо це призвело до тяжких наслідків, зокрема до загибелі людей, військовослужбовців, знищення техніки — це вважається особливо тяжким злочином і передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.
Довести злочин не складно, навіть якщо людина видалить публікацію. Все в інтернеті має свій цифровий слід, відтак, це дуже швидко та просто встановлюється. Тому не вдасться сказати про те, що це опублікували не ви і хтось просто "зламав" вашу сторінку.